1 2 3 4 >

HİDROLİK KUMANDA AKSESUARLARI HAKKINDA TÜM MERAK EDİLENLER

Hidrolik kumanda aksesuarlarına geçmeden önce hidrolik kumanda ne demek bu konudaki bilgiye dilerseniz birlikte bakalım.

Hidrolik Kumanda Hakkında

Hidrolik kumanda kolları, bir hidrolik güç sisteminde enerjinin dağılımını kontrol etmek için kullanılır. Akışkanın yönünü sağlarlar ve belirli bir yönde akışa izin verirler. Bu valfler, sıvı akışının başlatılmasını, durdurulmasını ve yönünün değiştirilmesini kontrol etmek için kullanılır. Bu valfler, hidrolik devredeki akış yönünü düzenler. Bu kontrol valfleri, sıvının girip çıkması için harici açıklıklar olan portlar içerir.

Bağlantı noktası sayısı genellikle 'yol' terimiyle tanımlanır. Örneğin dört ağızlı bir valfe dört yollu valf denir. 4 yollu valfler piyasada çok popülerdir. Dört bağlantı noktası şunları içerir: pompa portu (P), tank portu (T) ve silindir portları (A ve B). Bu semboller genellikle grafik sembolleri ile eklenir. yön kontrol valfleri. Akışkan akış hızı, aktüatörün hızından (çıkışın hareketi) sorumludur ve bir hidrolik sistemde kontrol edilmelidir. Bu işlem akış kontrol vanaları kullanılarak yapılabilir. Sistem çalışırken basınç kademeli olarak artabilir.

Basınç kontrol valfleri, sistem basıncını istenen aralıkta tutarak sistemi korur. Ayrıca çıkış kuvveti basınçla doğru orantılıdır ve bu nedenle basınç kontrol valfleri aktüatörde istenen kuvvet çıkışını sağlar.

Hidrolik Kumanda Aksesuarları Nelerdir:

Hidrolik kumanda kolu aksesuarları temel olarak kumanda kolu oluşturan ve onu özelleştirmeye yarayan parçalardır. Kumanda kolu oluşturan parçalar: Kumanda koluna ait sap kapağı, sürgüler (miller), ana emniyet valfi, sızdırmazlık elemanları, kol ve levyelerdir. Eğer kumanda kolunu başka bir valfe bağlamak istiyor isek carry over adı verilen parçayı kullanmamız gerekir. Ayrıca kumanda kollarının kontrolleri farklı uygulamalar ile de sağlanır. Kontrollerinizi özelleştirmek için joystick ve kitlerini, halat ve kablo uygulamalarını kullanabilirsiniz. Kumanda kolunuzu elektro hidrolik ya da pnömatik yollar ile de kontrol edebilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda hızla yayılan uzaktan radyo kontrol (remote radio control) yöntemi de çokça tercih edilmektedir. Aksesuarlar tamamen operatörün kullanımını ve sistemin verimliliğini iyileştirmeye yönelik olarak eklenebilir.

Piyasa da birçok kumanda kolu aksesuarı bulunmaktadır. Genellikle kumanda kolu aksesuarları üreticiden üreticiye değişmektedir. Sitemizde 40 yılın aşkın bir süredir, yerli üretim yapan Akon Hidrolik’e ait kumanda kolları ve bu kumandalara ait aksesuarlar bulunmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR