1 2 >

HİDROLİK MOTORLAR HAKKINDA TÜM MERAK EDİLENLER

Hidrolik motorlar, hidrolik gücü mekanik dönme kuvvetine dönüştürür. Dönme hızları, besleme akışını kontrol ederek kademesiz olarak ayarlanabilir, çıkış torkları ise motor giriş ve çıkış basınçları arasındaki farka bağlıdır. Motorlar, hidrolik pompalar gibi dişli, kanatlı ve pistonlu tiplerde mevcuttur. Değişken deplasmanlı pistonlu motorlar da mevcuttur.

Hidrolik veya akışkan enerjiyi mekanik güce dönüştüren bu aktüatörler, mekanik gücü sıvıya veya hidrolik güce dönüştüren bir hidrolik pompa ile birlikte çalışırlar. Hidrolik motorlar, harici bir yükü hareket ettirmek için kuvveti ve hareketi sağlar. Teknik Reyon, tarımsal, mobil ve endüstriyel için eksiksiz bir düşük hızlı, yüksek torklu hidrolik motor yelpazesi sunar. MM, MR, MP ve MS serileri olarak farklı iletim hacimlerinde, farklı mil ve flanş bağlantısı özelliklerinde motorları sizlere sunmaktayız.

DİŞLİ (ORBİTOL) HİDROLİK MOTORLAR:

Dıştan Dişli Motorlar: Bu tip dişli motorlar basit, kompakt, hafif, ucuzdur ve nispeten yüksek hızda dönebilir. Tıpkı hidrolik dişli pompalara benzeyen bir yapıya sahiptirler.

İçten Dişli Motorlar: Bu motor kompakttır ve nispeten ucuzdur ve düşük hızda yüksek torkla çalışır. Dahili bir dişli motor ve bir diferansiyel hız düşürücüden oluşur.

İç dişli halkası gövdeye sabit bir şekilde bağlıdır ve yağ portundan giren yağ rotoru merkezi bir nokta etrafında dönmeye iter. Bu tür yavaş dönen rotor, çıkışı yivli milden geçirir ve yörünge hidrolik motoru haline gelir. İlk yörünge motoru ortaya çıktıktan sonra, onlarca yıllık evrimden sonra başka bir motor kavramı oluşmaya başlar. Bu tür bir motor, yerleşik dişli halkasında silindirlerle donatılmıştır. Silindirli motor, yüksek başlangıç ve çalışma torku sağlayabilir. Silindir sürtünmeyi azaltır ve verimliliği arttırır. Çıkış mili çok düşük hızda bile kararlı çıkış üretebilir. Giriş ve çıkış akışının yönünü değiştirerek motor hızla tersine döner ve her iki yönde de eşit tork üretir. Her motor serisi çeşitli hız ve tork gereksinimlerini karşılamak için çeşitli yer değiştirme seçeneklerine sahiptir.

Orbitol Hidrolik Motor yaygın olarak kullanılmaktadır. Esas olarak tarım, balıkçılık, hafif sanayi, kaldırma ve taşıma, madencilik, mühendislik makineleri ve diğer makinelerin işlem mekanizmasında kullanılır.

Hidrolik Orbitol motorların montajını yaparken ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler hususlar:

  • Verimli çalışmayı sağlamak için tüm hidrolik bileşenlerin doğru bir şekilde bağlı olduğundan emin olun.
  • Pompa hattı bir manometre ile bağlı olmalıdır.
  • Motor montaj flanşı ile eşleşen parça arasında tam yüz teması olduğunu kontrol edin.
  • Montaj vidalarını sıkarken motoru yerini zorlamayın.
  • Uygun olmayan sızdırmazlık elemanı ve ek parça kullanımından kaçının.
  • Motoru maksimum değerin üzerindeki basınçlara, basınç düşüşlerine ve hızlara maruz bırakmayın. Katalogda belirtilen değerlere dikkat ediniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR